За правата на канал-админите, при влизане от различни места

Уроци, статии и дискусии относно TeamSpeak

За правата на канал-админите, при влизане от различни места

Мнениеот panter_bg » Пет Юли 01, 2016 9:18 am

Здравейте!

Моля за съдействие, за решаването на следния проблем:

При създаването на нашия канал (от мен), любезно ми бяха добавени (от админ NullByte) след никнейма, символите за "Channel Admin" и "VIP".
Оказва се обаче, че когато влизам в TS сървъра от компютъра, от когото създадох канала, тези символи, съответно - права, си ги има, но вляза ли от друг компютър, макар и със същия акаунт, символите и правата ги няма и реално съм само като "Гост"?!

И още нещо: Защо, след като съм админ на канала, при преместване между под-каналите, ми иска парола, както иска и за гостите?

Защо се получава тази неприятност?
Да не би да са дадени по IP, а не по акаунт?
Как да се оправи проблема?

Благодаря в аванс!
Аватар
panter_bg
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Юни 28, 2016 10:10 pm
Местоположение: България
Nick в TeamSpeak: PanteR

Re: За правата на канал-админите, при влизане от различни ме

Мнениеот NullByte » Съб Юли 02, 2016 2:27 pm

Здравей!

В TS сървърите акаунтите се базират на идентити (identity), което не е на база на акаунт с парола или IP адрес, а на уникален ключ, който е свързан с определена инсталация на teamspeak клиента.

Този ключ се съхранява на компютъра, на който е инсталиран teamspeak и е различен за всеки компютър/инсталация, като по този начин в сървъра се различават различните акаунти.

Когато влезеш от друг компютър дефакто влизаш с друг акаунт, независимо че използваш същия псевдоним/ник. (иначе щеше много лесно да ти използват ника неоторизирани лица и да правят бели...).

Можеш да използваш едно и също identity от няколко компютъра, като експортнеш ключа от единия и го импортнеш на другия. Също е препоръчително да имаш бекъп на своя ключ/идентити, така че ако преинсталираш компютъра да можеш да си възстановиш акаунта и да не почваш с чисто нов.

Експортването и импортването става от меню Settings > Identities и там съответно Export и Import.

Конкретно за твоя случай трябва да експортнеш своя identity от компютъра, от който първоначално си влязал (и си създал канала) и да го импортнеш на всеки друг компютър, от който би искал да влизаш.

Ако имаш трудности пиши и ще помагаме.
Аватар
NullByte
TeamSpeak.BG Manager
 
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 9:04 pm

Re: За правата на канал-админите, при влизане от различни ме

Мнениеот panter_bg » Съб Юли 02, 2016 8:06 pm

Всичко обяснено до тук, ми стана ясно :)
Въпросът е: нататък как ТОЧНО се прави процедурата?
Опитах експорт, но няма къде да се експортне - как се указва къде, нищо не излиза?
Опитах и с Copy/Paste на кода на ключа, но не става така.

Ако заместя самия файл в инсталационната папка, трябва да знам как се казва този файл и къде се намира!

Моля за допълнителни инструкции, по стъпки, Благодаря!
Аватар
panter_bg
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Юни 28, 2016 10:10 pm
Местоположение: България
Nick в TeamSpeak: PanteR

Re: За правата на канал-админите, при влизане от различни ме

Мнениеот SleepWalker » Съб Юли 02, 2016 10:27 pm

Когато натиснеш на експорт, ще ти излезе надпис, че не трябва да го изпращаш на никого. След като натиснеш ОК ще те попита къде да го запише и с какво име. После си го качваш на място удобно за теб и до което имаш достъп само ти, и когато ти потрябва си го сваляш и вместо Export натискаш Import и избираш файла :)
Изображение
Аватар
SleepWalker
TeamSpeak.BG Manager
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 9:08 pm
Местоположение: Sofia, Buglaria
Nick в TeamSpeak: -Impossible

Re: За правата на канал-админите, при влизане от различни ме

Мнениеот panter_bg » Нед Юли 03, 2016 10:22 am

Благодаря за съдействието!
Направих всичко успешно :)

:!: Само да допълня, за да знаят и другите потребители, че след като се импортне Identity-то, ти го записва като "Default_1", допълнително, на ред след "Default".
И за да се ползва като основна идентичност, е необходимо да се изтрие стария "Default" и новата идентичност да за преименува на "Default"!

Така окончателно завършва замяната и целта е изпълнена. 8-)

==============================================================

Остана още един въпрос за разясняване:
В темата "TeamSpeak 3 за Android" -- posting.php?mode=quote&f=6&p=511 , зададох въпрос, който пряко кореспондира с текущата тема,
а именно: Ако ползваме мобилния TeamSpeak, как ще експортнем / импортнем identity към него?!
Аватар
panter_bg
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Юни 28, 2016 10:10 pm
Местоположение: България
Nick в TeamSpeak: PanteR

Re: За правата на канал-админите, при влизане от различни ме

Мнениеот SleepWalker » Нед Юли 03, 2016 5:23 pm

Ами трябва да си свалиш .ini файла на телефона. След като ги свалиш и стартираш TeamSpeak 3 на телефона си ще ти се отвори началната страница на програмата.
От там избираш Identities [оградено е в червено]:
Изображение

Като го натиснеш ти се отваря следния прозорец и избираш бутона за Identities:
Изображение

И накрая ти се отваря прозорче, на което ще видиш сваления от теб .ini файл и го избираш:
Изображение
Накрая триеш предишния файл за идентификация и оставяш само твоя.
Изображение
Аватар
SleepWalker
TeamSpeak.BG Manager
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 9:08 pm
Местоположение: Sofia, Buglaria
Nick в TeamSpeak: -Impossible

Re: За правата на канал-админите, при влизане от различни ме

Мнениеот panter_bg » Съб Яну 13, 2018 1:49 am

Здравейте и За много години! :)

Събуждам темата, тъй като се наложи да си преинсталирам OS и от там - и доста програми, включително TS!
Проблемът ми е, че въпреки, че си пазя файла с идентификатора и уж го импортвам, както вече знам и преди съм правил,... всъщност нищо не се случва и си оставам в ролята на "Гост"?!
Ако това има значение: до сега имах TS-клиент за 32 bit. OS, a сега съм с такъв за 64 bit!

Предположения за причината и съвет за оправяне на проблема?
Аватар
panter_bg
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Юни 28, 2016 10:10 pm
Местоположение: България
Nick в TeamSpeak: PanteR

Re: За правата на канал-админите, при влизане от различни ме

Мнениеот SleepWalker » Нед Яну 14, 2018 4:31 am

panter_bg написа:Здравейте и За много години! :)

Събуждам темата, тъй като се наложи да си преинсталирам OS и от там - и доста програми, включително TS!
Проблемът ми е, че въпреки, че си пазя файла с идентификатора и уж го импортвам, както вече знам и преди съм правил,... всъщност нищо не се случва и си оставам в ролята на "Гост"?!
Ако това има значение: до сега имах TS-клиент за 32 bit. OS, a сега съм с такъв за 64 bit!

Предположения за причината и съвет за оправяне на проблема?

Сигурен ли си, че правиш както трябва нещата?
Изображение
Аватар
SleepWalker
TeamSpeak.BG Manager
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 9:08 pm
Местоположение: Sofia, Buglaria
Nick в TeamSpeak: -Impossible


Назад към Уроци и помощ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron